Blog copywritera

O freelancingu, copywritingu i marketingu.

Jak rozmawiać z klientem

Freelancing – jak rozmawiać z klientem, żeby wypaść profesjonalnie i zdobyć zlecenie?

Pamiętasz ten stres, kiedy czekałeś na rozmowę o pracę na etacie? Godzinami przygotowywałeś sobie odpowiedzi na wszystkie pytania i układałeś w głowie możliwe scenariusze. Cóż... praca jako freelancer ma to do siebie, że takich rozmów przeprowadzisz znacznie, znacznie więcej. Jak rozmawiać z klientem - potencjalnym pracodawcą, kiedy prowadzi się jednoosobową działalność? Jak poradzić sobie ze stresem? Lepiej używać „profesjonalnych” formułek czy od razu przejść na ty?

Czytaj dalej...

freelancing

Jak naprawdę wygląda życie na freelansie? Sprawdź, zanim zostaniesz freelancerem

Masz dosyć etatu, szefa, porannego wstawania i walki o urlop? Chcesz rzucić wszystko i rozkręcić swój wymarzony, zdalny biznes? To może być najlepsza decyzja w Twoim życiu, ale mało kto mówi o tym, że nie zawsze jest tak kolorowo. Poznaj 5 sytuacji, które każdy freelancer zna bardzo dobrze i zobacz, czego (oprócz góry pieniędzy i wakacji co 2 miesiące) możesz się spodziewać w tej pracy. Wszystko, oczywiście, z przymrużeniem oka, chociaż nie zabraknie dobrych rad 😉

Czytaj dalej...

ile-kosztuje-copywriting

Ile kosztuje copywriting i co wpływa na różnice w cennikach copywriterów?

Zastanawiasz się nad zatrudnieniem copywritera, ale nie wiesz, na jaką stawkę się zgodzić? Wystawiłeś ogłoszenie o poszukiwaniu specjalisty i dostałeś oferty różniące się między sobą jednym zerem? Jaka cena jest wysoka, a jaka niska? Przestańmy robić z tego temat tabu. Zobacz, ile kosztuje copywriting i dlaczego cenniki copywriterów tak bardzo się między sobą różnią.

Czytaj dalej...

kursy online

TOP 10 kursów online na 2020 r. dla freelancerów (i nie tylko)

2019 r. za nami. Specjalnie na tę okazję przygotowałam listę 10 kursów dla freelancerów (i nie tylko), które będą dostępne w 2020 r. Przeszukałam cały internet, przekopałam się przez setki opinii, a niektóre kursy sprawdziłam "na własnej skórze". O szczegóły dopytałam samych autorów. Tak znalazłam najciekawsze propozycje dla wszystkich, którzy chcą w tym roku "ruszyć z kopyta" i rozwinąć swoje biznesy. Znajdziesz tu zarówno droższe, jak i tańsze pozycje oraz podsumowanie pod każdą z nich.

Czytaj dalej...

lead magnet

5 sprawdzonych trików na lead magnet, który faktycznie zadziała

Zastanawiasz się, w jaki sposób powiększyć swoją newsletterową bazę mailingową? Świetnym pomysłem może okazać się coraz popularniejsze rozwiązanie - stworzenie strony landing page z lead magnetem. Inaczej mówiąc, zaproponowanie „wymiany” internautom: prezent od Ciebie w zamian za zapis do newslettera.

Czytaj dalej...

Cześć, jestem Ada

 

Piszę teksty, dzięki którym moi klienci zarabiają więcej. Wychodzę z założenia, że lepiej stawiać na jakość niż na ilość. Jeżeli myślisz podobnie, rozgość się na mojej stronie, poczytaj bloga...

 

...a jeśli to wciąż za mało - napisz do mnie, a zajmę się tworzeniem dla Ciebie profesjonalnych treści na stronę, do katalogów i gdzie tylko potrzebujesz.